Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Hogyan rendezzük be a tökéletes hálószobát?

Hogyan rendezzük be a tökéletes hálószobát?

 

Kedves Hölgyek és Urak, itt a PROFI segítség!

A hálószoba - a konyhával vagy a nappalival szemben - egy magán tér, amelyet mindenki kénye kedve szerint rendez be. A fő szempont, hogy olyan környezetben pihenhessünk, ahol jól érezzük magunkat, ahol kiszabadulunk a hétköznapok zakatolásából.

Ezt persze mondani könnyebb, mint megvalósítani... De nyugalom, jön a PROFI segítség!  

Mutatjuk hogyan rendezd be hálószobádat úgy, hogy az tényleg a kedvenc helyeddé váljon a lakásában!

 

➊ Első lépés


Célkitűzés - Kinek mi a legfontosabb?

Állíts fel magadnak 3-5 dolgot ami a legfontosabb a hálószoba berendezése során számodra és amikor már teljesen feladnád, mert elvesztél az információk között, akkor ez a 3-5 dolog lesz az alapja a döntésednek, ehhez mindig vissza kanyarodhatsz és segít a jó döntés meghozásában.


 

➋ Második lépés

Milyen kérdéseket tegyél fel magadnak a döntéshez?


➀ Mekkora helyünk van valójában a hálószoba berendezéséhez?
 
Mint mindig, az első lépés most is a szoba pontos lemérése, hogy tiszta képet alkothassunk a rendelkezésre álló tér nagyságáról. Mérjük le a szobát, az ablakok és az ajtók méretét. Ezután vegyünk egy rajzlapot és rajzoljuk le a szobánk alaprajzát. Hasznos lehet a fali aljzatok feltüntetése is, ha a szobába pl. TV-t is szeretnénk elhelyezni. Vásárláskor vigyük magunkkal a jegyzeteinket, hogy biztosak legyünk abban, hogy minden kiválasztott bútor befér a szobába.

Olyan darabokat válasszunk, amelyek mellett nyugodtan elférünk, és a szobában marad annyi hely, hogy járkálni tudjunk. Ha a már meglévő bútorainkat is használjuk, fontos megállapítani hogy nincs-e túl sok vagy túl kevés bútordarabunk, szükségünk lehet e pár új kiegészítő darabra. A radiátor, konvektor gyakran útban van, amikor el akarjuk helyezni az ágyat vagy a szekrényt. Ha megoldható, szereltessük máshova vagy cseréljük kisebbre, keskenyebbre.  

➁  Milyen bútorokra van szükségünk a hálószobába?
 
Inspirálódni szuper, ha az interneten barangolunk csodaszép hálószobák után kutatva, de fontos hogy el tudjuk dönteni, hogy mi az amire igazán szükségünk van. Első körben azt kell átgondolni, hogy mire is használjuk pontosan a hálószobát. Ha csak alvásra, illetve öltözésre, akkor elég lehet egy ágy, néhány szekrény, esetleg egy éjjeliszekrény. De fontos azt is átgondolni azt is, hogy mit szeretünk csinálni elalvás előtt és ha van lehetőség, akkor ezek figyelembevételével berendezni a szobát.

Legyél magaddal kíméletlenül őszinte és ne félj meghatározni a valós igényeidet. Hiszen végső soron te magad leszel az, aki benne fog élni!


➂ Milyen pénzügyi lehetőségeid vannak a hálószoba berendezéséhez? 
 ► Ha már meghatároztad a pontos igényeidet, a rendelkezésre álló keretösszeget is el kell osztani. A hálószoba legfontosabb bútora természetesen az ágy - a tökéletes ágy kiválasztásáról már írtunk korábban, ide kattintva megtalálod a bejegyzést - ezért azon nem érdemes spórolni. Ideális esetben az ágyat mindkét oldalról meg lehet közelíteni és ha szeretsz olvasni az ágyban, ne feledkezz meg az olvasólámpáról sem - ezt helytakarékossági szempontból akár a falra is lehet szerelni. 

A ruhák megfelelő tárolásáról szintén mindenképpen gondoskodnunk kell, amit szintén az igényeidtől függően kell kiválasztani. Elég egy ruhásszekrény és egy komód vagy szükséged lesz egy teljes falat elfoglaló gardróbra? Ebben segítségedre lehet gardróbválasztó kisokosunk, amit ide kattintva érhetsz el. Ha minden fontos berendezési tárgyat kiválasztottunk, ne feledkezzünk meg a kiegészítőkről sem, keressünk olyan egyedi és érdekes tárgyakat, amelyek jó érzéssel töltenek el minket. 

➃ Milyen színeket szeretnénk a hálószobába?
 ► Fontos, hogy a hálószoba is harmonizáljon a lakás többi részével, de a legfőbb szempont, hogy maximális kényelemben érezd magad. Mivel ez egy privát helyiség, ahová ideális esetben kevés embernek van rajtad kívül bejárása, itt aztán tényleg szabadon engedheted a fantáziádat a színek tekintetében is. Mutasd meg az egyéniséged és töltsd meg a neked tetsző színekkel, hogy hálószobád egy olyan hely legyen, ahová szívesen visszavonulhatsz egy stresszes nap után!

 

Milyen problémák merülhetnek fel?


Probléma:

Lemértünk minden bútort, éjszaka mégsem tudunk anélkül kitalálni a mosdóba, hogy legalább háromszor bevernénk valamibe a lábujjunkat.

✔ Mi a megoldás?

A kevesebb néha több, hagyj helyet a közlekedésre. Kis lakásban persze nehéz megvalósítani, de mindenképp fontos, hogy tudatában legyünk annak: a túlzsúfoltság nem pozitív. Az alvásminőségen is javít, ha a hálószobába csak olyan bútorokat teszel, amikre mindenképpen szükséged van és csak olyan dolgokat tárolsz amiknek tényleg ott a helye.

 

Probléma:

Kicsi a szoba, úgy érezzük, hogy egyszerűen lehetetlen elférni.

✔ Mi a megoldás?

Ha picike a hálószobánk az egyik falra helyezzünk egy nagy tükröt, ezzel optikailag megnöveljük a szoba terét. Szereljük az olvasólámpát a falra. Ezzel ugyancsak helyet takarítunk meg. Plusz tárolóhelyért válasszunk olyan ágyat, ami alatt vannak tároló rekeszek. Nyílóajtós gardrób helyett válasszunk tolóajtósat, így akár nagyobb mélységű szekrény is befér a hálószobánkba.

Ha esetleg van lehetőség nagyobb változásokat is beiktatni, akkor a tervezés során érdemes a radiátort, konvektort kisebbre, keskenyebbre cserélni, vagy áthelyezni egy olyan falra, ahol kevésbé van útban. Ha az ajtó az ami útban van, fontoljuk meg tolóajtó vagy harmonikaajtó felszerelését, vagy változtassunk a nyitás irányán.

 

Probléma:

A magazinban - a pinteresten, az instagramon stb. - tetszett ez az elrendezés, de képtelen vagyok együtt élni vele.

✔ Mi a megoldás?

A hálószobát magunknak tervezzük, sosem a külvilágnak! Nagyon kellemetlen tud lenni, ha a mutatós olvasósarok miatt választott kisebb méretű ágyon végül nehezen férünk el, és a hatalmas állólámpa is kevésbé fog tetszeni, ha miatta nem fér el az éjjeliszekrény ahol a telefonunkat töltenénk. Sose számolj azzal, hogy "majd megszokom", mert nem biztos hogy meg tudod szokni. A hálószoba abszolút az a helyiség, ahol a maximális kényelem az első!


▼ További segítség kellene? Töltsétek ki az alábbi űrlapot és profi kollégáink 24 órán belül felveszik veletek a kapcsolatot és segítenek a legmegfelelőbb bútordarabot megtalálni nektek.


 

✔  KAPCSOLATFELVÉTEL


 

▼   Vásárolnál, de nem tudod hol?


Nézz szét webshopunkban vagy látogass el áruházunkba!

 

▼   MEKKORA AZ AKKORA? Mire figyeljünk, hogy biztos beférjen új bútorunk?

Új bútorunk kiválasztásánál fontos szempont a stílus, az anyag, a szín, a funkcionalitás és összhang - de van egy olyan, ami az összes többinél fontosabb: a MÉRET. Egyértelműnek tűnik, hogy a szélességet és hosszúságot lemérjük, de ennyi sajnos nem lesz elég.  Cikkünkben összeszedtük mire érdemes még odafigyelni, hogy ne érjen kellemetlen meglepetés, miután hazavisszük álmaink bútorát!

Nagyon fontos figyelembe venni, hogy a megálmodott bútor szállítási méretei eltérhetnek a végleges mérettől. Manapság gyakori, hogy bizonyos bútorokat lapraszerelt állapotban szállítanak, ilyen esetben a csomagok méretét is figyelembe kell venni, nem csak a bútor tényleges, összeszerelt állapotban való méreteit. Az összeszerelt állapotban érkező bútorok esetén is érdemes megfigyelni, hogy mivel lehet megkönnyíteni a szállítást és élni a lehetőségekkel, sokat segíthet például a levehető háttámlák, karfák eltávolítása

Nyilván az a legfontosabb, hogy a bútorunk a számára elképzelt helyen tökéletesen mutasson majd, de nyilván az oda vezető út sem elhanyagolható. Érdemes kiemelt figyelmet fordítani arra, hogy a teljes útvonalat lemérjük, amit a bútornak be kell járnia, mielőtt eléri a végső helyzetét és a szállítási méretekhez viszonyítva felmérni az esetleges nehézségeket. Számos esetben találkozunk azzal, hogy a kedves vásárló nem számolt a lépcsőforduló szűkösségével, az ajtó tényleges belmagasságával vagy a lakáson belüli nehézkes közlekedéssel. Érdemes minden fordulópontot, ajtót pontosan lemérni és aktívan felkészülni a bútor szállítására az esetlegesen felmerülő, de elhárítható akadályok felszabadításával. Ilyen lehet például az útban lévő egyéb bútorok eltávolítása vagy szükség esetén a szűkös ajtók levétele.

Lapraszerelt bútor esetén fontos számolni azzal is, hogy a bútor összeszereléséhez is helyre lesz szükségünk - gardróboknál például gyakran előfordul, hogy fektetve kell szerelni őket – ilyenkor érdemes plusz egy métert rászámolni, hogy tudjuk mozgatni a bútort és a munka közben kényelmesen körül tudjuk járni. Az összeszerelt állapotban érkező bútorok esetén is számoljunk a csomagoló anyagok eltávolításához, illetve az esetlegesen külön csomagban érkező háttámlák, karfák felhelyezéséhez szükséges helyre.

Tételezzük fel, hogy mindent ügyesen lemértünk és új bútorunk végre a tökéletes helyére került, ám még akkor is érhet minket meglepetés, ha nem számoltunk az esetleges egyéb funkciók helyigényével. Tipikus probléma szokott lenni, ha a felnyitható bútorok esetén nem figyelünk arra, hogy ne legyen az útban akadályozó tényező, például egy tetőtéri ferde fal vagy útban lévő egyéb bútor, például fali szekrény vagy polc. Szekrények, gardróbok esetén az ajtók nyitására is helyet kell számolni, helyhiány esetén érdemes például tolóajtót választani.