Egy bútoráruház meglátogatásánál csodálatos tárlatvezetésre visznek bennünket a legújabb, legpraktikusabb, legnagyobb, legkisebb, legszebb, legolcsóbb termékek forgatagába melyben, ha nem vagyunk elég ügyesek és hatékonyak könnyen el tudunk veszni.
Az első és legfontosabb szabály, hogy minden esetben saját igényeinknek, ízlésünknek megfelelően válasszunk, hogy később ne bánjuk meg döntésünket. Ami egy magazinban vagy az áruházi minta elrendezésben jól mutat, nem biztos, hogy élhető otthont teremt számunkra.
Az alábbi tanácsokkal igyekszünk kezedbe adni a megoldást, hogy egyedül is könnyedén kiválaszthasd a számodra legmegfelelőbb nappali berendezést!
➊ Első lépés
►Célkitűzés - Kinek mi a legfontosabb?
Állíts fel magadnak 3-5 dolgot ami a legfontosabb a termék kiválasztása esetén számodra és amikor már teljesen feladnád, mert elvesztél az információk között, akkor ez a 3-5 dolog lesz az alapja a döntésednek, ehhez mindig vissza kanyarodhatsz és segít a jó döntés meghozásában.
➋ Második lépés
Milyen kérdéseket tegyél fel magadnak a döntéshez?
➀ Milyen funkciót tölt be otthonodban a nappali?
►Mire használod legtöbbet? Baráti összejövetelekre? Tévénézésre? Különálló nappalid van vagy egy térben van az étkezővel/konyhával? Manapság nagyon népszerűek a többfunkciós terek, amit figyelembe kell venni a bútorok kiválasztásánál is!
➁ Milyen a rendelkezésre álló tér?
►Egy kisebb, vagy nem túl szerencsés beosztású szoba bebútorozása nehéz feladat lehet, ilyenkor érdemes azokból a termékcsaládokból válogatni, ahol az elemek szabadon kombinálhatóak egymással. Így kreatívan ki lehet használni a rendelkezésre álló teret és olyan elemeket válogathatunk össze amiket ténylegesen ki is fogunk használni.
➂ Milyen stílust szeretnénk?
► A bútorok stílusát azon túl, hogy nekünk mi tetszik, érdemes olyan szemszögből is megvizsgálni, hogy mi illik a lakásunk, házunk karakteréhez. Természetesen lehet játszani a stílusok keverésével, de ha biztosra szeretnénk menni, induljunk ki abból, ami már adott a házban, lakásban, szobában. Különösen fontos ez többfunkciós terek esetében!
Milyen problémák merülhetnek fel?
✘ Probléma:
Csalóka egy 2-3000 m2 alapterületű bútoráruházban elhelyezett nappali bútor vagy szekrénysor, mivel a nagy térben nem igazán tudod mihez viszonyítani a méretét.
✔ Mi a megoldás?
Figyeljünk a méretekre és az arányokra! A leggyakrabban elkövetett hiba, hogy a berendezés nincs személyre szabva, nem alkalmazkodik az adottságokhoz, illetve a méretarányok (belmagasság-bútorméret) nem stimmelnek. Fontos hogy pontosan mérd le a helyet ahová tenni szeretnéd, hogy tudd mekkora méretű nappali bútorban gondolkozhatsz (mélység, magasság, szélesség).
✘ Probléma:
A nappali bútor helyét pontosan lemértük, de nem férünk el vele valahol, az oda vezető úton.
✔ Mi a megoldás?
Érdemes minden fordulópontot, ajtót pontosan lemérni és aktívan felkészülni a bútor szállítására az esetlegesen felmerülő, de elhárítható akadályok felszabadításával. Ilyen lehet például az útban lévő egyéb bútorok eltávolítása vagy szükség esetén a szűkös ajtók levétele.
✘ Probléma:
Lemásoljuk a katalógusban látott vagy az áruházban kiállított minta otthont.
✔ Mi a megoldás?
Ihletet meríteni jó, de törekedjünk az egyediségre, saját stílusunk megtalálására. Merjünk merész színeket, extra megoldásokat választani! Manapság a tervezők és a gyártók egyre bátrabban kísérleteznek szokatlan anyagokkal és formákkal, a lehetőségeknek csak a képzelet szab határt. Ne feledd, otthonod többet mond rólad minden szónál!
▼ További segítség kellene? Töltsétek ki az alábbi űrlapot és profi kollégáink 24 órán belül felveszik veletek a kapcsolatot és segítenek a legmegfelelőbb nappali falat, szekrénysort megtalálni nektek.
✔ KAPCSOLATFELVÉTEL
▼ Vásárolnál, de nem tudod hol?
Nézz szét webshopunkban vagy látogass el áruházunkba!
▼ MEKKORA AZ AKKORA? Mire figyeljünk, hogy biztos beférjen új bútorunk?
Új bútorunk kiválasztásánál fontos szempont a stílus, az anyag, a szín, a funkcionalitás és összhang - de van egy olyan, ami az összes többinél fontosabb: a MÉRET. Egyértelműnek tűnik, hogy a szélességet és hosszúságot lemérjük, de ennyi sajnos nem lesz elég. Cikkünkben összeszedtük mire érdemes még odafigyelni, hogy ne érjen kellemetlen meglepetés, miután hazavisszük álmaink bútorát!
Nagyon fontos figyelembe venni, hogy a megálmodott bútor szállítási méretei eltérhetnek a végleges mérettől. Manapság gyakori, hogy bizonyos bútorokat lapraszerelt állapotban szállítanak, ilyen esetben a csomagok méretét is figyelembe kell venni, nem csak a bútor tényleges, összeszerelt állapotban való méreteit. Az összeszerelt állapotban érkező bútorok esetén is érdemes megfigyelni, hogy mivel lehet megkönnyíteni a szállítást és élni a lehetőségekkel, sokat segíthet például a levehető háttámlák, karfák eltávolítása
Nyilván az a legfontosabb, hogy a bútorunk a számára elképzelt helyen tökéletesen mutasson majd, de nyilván az oda vezető út sem elhanyagolható. Érdemes kiemelt figyelmet fordítani arra, hogy a teljes útvonalat lemérjük, amit a bútornak be kell járnia, mielőtt eléri a végső helyzetét és a szállítási méretekhez viszonyítva felmérni az esetleges nehézségeket. Számos esetben találkozunk azzal, hogy a kedves vásárló nem számolt a lépcsőforduló szűkösségével, az ajtó tényleges belmagasságával vagy a lakáson belüli nehézkes közlekedéssel. Érdemes minden fordulópontot, ajtót pontosan lemérni és aktívan felkészülni a bútor szállítására az esetlegesen felmerülő, de elhárítható akadályok felszabadításával. Ilyen lehet például az útban lévő egyéb bútorok eltávolítása vagy szükség esetén a szűkös ajtók levétele.
Lapraszerelt bútor esetén fontos számolni azzal is, hogy a bútor összeszereléséhez is helyre lesz szükségünk - gardróboknál például gyakran előfordul, hogy fektetve kell szerelni őket – ilyenkor érdemes plusz egy métert rászámolni, hogy tudjuk mozgatni a bútort és a munka közben kényelmesen körül tudjuk járni. Az összeszerelt állapotban érkező bútorok esetén is számoljunk a csomagoló anyagok eltávolításához, illetve az esetlegesen külön csomagban érkező háttámlák, karfák felhelyezéséhez szükséges helyre.
Tételezzük fel, hogy mindent ügyesen lemértünk és új bútorunk végre a tökéletes helyére került, ám még akkor is érhet minket meglepetés, ha nem számoltunk az esetleges egyéb funkciók helyigényével. Tipikus probléma szokott lenni, ha a felnyitható bútorok esetén nem figyelünk arra, hogy ne legyen az útban akadályozó tényező, például egy tetőtéri ferde fal vagy útban lévő egyéb bútor, például fali szekrény vagy polc. Szekrények, gardróbok esetén az ajtók nyitására is helyet kell számolni, helyhiány esetén érdemes például tolóajtót választani.